Osastojen yhteyshenkilöt

Osastojen yhteystiedot

Etelä-Pohjanmaan piirin osastot

Etelä-Pohjanamaan piirien osastojen yhteyshenkilöinä toimivat alla ilmoitetut henkilöt.

 

Alahärmä

Sari Huhtaluhta
sarihuhtaluhta@hotmail.com

 

Alajärvi

Sari Palmu
sari.palmu@japo.fi

 

Alavus

Eija Katila
eija.katila@gmail.com

 

Ilmajoki

Kirsti Yli-Ojanperä
kirsti.yli-ojanpera@ilmajoki.fi

 

Jalasjärvi

Heidi Kuja-Perälä
heidi.k-p@netikka.fi

 

Jurva

Tuomas Koivuniemi
tuomas@koivuniemi.eu

 

Karijoki

Elisa ja Tero Koivuranta
ehk1982@gmail.com

 

Kauhajoki

Tuomas Koivuniemi
tuomas@koivuniemi.eu

 

Kauhava

Maria Valkama
valkama.maria@gmail.com

 

Kuortane

Sirpa Talkkari
sirpa.talkkari@gmail.com

 

Kurikka

Aila Lepistö
aila.lepisto@netti.fi

 

Laihia

Leena Koskiluhta
leena.koskiluhta@gmail.com

 

Lapua

Anne-Maria Jaskari 
anne-maria.hemminki@luukku.com

 

Peräseinäjoki

Tarja Katila
tarja.katila@gmail.com

 

Seinäjoki ja Nurmo

Jaana Kyttä
jaana.kytta@vesaiset.fi

 

Teuva

Tuomas Koivuniemi
tuomas@koivuniemi.eu

 

Vimpeli

Anita Ammesmäki
anita.ammesmaki@japo.fi

 

Puuttuuko oman kuntasi yhteyshenkilö kokonaan? 
Osassa kuntia ei ole ollut vähään aikaan toimintaa, eikä näin ollen päivitettyä yhteystietoa. Vesaiset on perheiden järjestö, jossa toimitaan kunkin alueen tarpeiden mukaan. Ota yhteyttä piirin toiminnanjohtajaan, niin katsotaan olisiko asialle tehtävissä jotain!